Nasiona marihuany

Jakie właściwości lecznicze posiada olej konopny?

Olej może być zbawienny

Nie da się ukryć, że konopny olej mieć może zbawienny wpływ na nasze kochane zdrowie. Jego właściwości terapeutyczne niesamowite są w stanie przynieść ulgę osobom cierpiącym. Co więcej redukują czy też nawet likwidują objawy, a leczą nawet choroby, które są uznane wszędzie za nieuleczalne. Przynajmniej przez konwencjonalną medycynę. Częściej po olej sięgają osoby które nie tylko są osobami chorymi, ale i także są to osoby, które są miłośnikami zdrowego stylu życia. Czy zatem konopnym olejem można się leczyć? Jest to pytanie, które sobie każdy zdaje. Każdy przecież chce znaleźć naturalny oraz skuteczny lek.

3 rodzaje konopnego oleju

Nie da się ukryć, że matka natura bardzo hojnie obdarzyła konopie mocą naprawdę ponadprzeciętną. W składzie się znajduje więcej, a niżeli czterysta osiemdziesiąt przeróżnych organicznych związków. Wiele z tychże naturalnych substancji może być bardzo zróżnicowane. Jest to oczywiście zależne od tego z jaką konkretnie odmianą mamy do czynienia. Z przeróżnych roślin się pozyskuje odmienne rodzaje olejów. Każdy z nich znajduje swoje zastosowania. Z konopi siewnych, które są legalna pozyskuje się właśnie konopny olej, który jest tłoczony z nasion na zimno. Posiada on bardzo charakterystyczny smak jak i także zapach. Wielu osobom się kojarzy z orzechami czy też ze słonecznikiem. Wyłącznie się go spożywa w surowej postaci. Wówczas zachowuje swój terapeutyczny potencjał jak i także oryginalny skład. Ze względu na właściwości jak i także na konsystencję nie nadaje się w żadnym wypadku do smażenia jak i także nie wymaga podgrzewania dodatkowego. Jest takim jakim jest gotowy do spożycia. Jego termin ważności jest najczęściej okresem roku od momentu, w którym następuje wytłoczenie. Obowiązuje to jednak tylko i wyłącznie gdy jest odpowiednio przechowywany. Musi to być miejsce suche oraz chłodne. Olej konopny także ma duże tendencje do jełczenia. W związku z tym musimy go trzymać po otwarciu w lodówce oraz jak najszybciej spożyć. Maksymalnie to może być okres trzech miesięcy. Olej konopny świetnie sobie radzi w:

  • dietetyce,
  • kosmetyce,
  • w leczeniu profilaktycznych dolegliwości.

Nasiona marihuany

Zdrowotne właściwości konopnego oleju z nasion nie są doścignione przez każdy inny roślinny olej. W nim zawarte kwasy wielonienasycone Omega są tak naprawdę niezbędne. A do czego? A chociażby do funkcjonowania prawidłowego organizmu ludzkiego. Posiada on proporcję idealną kwasu Omega 3 do kwasu Omega 6. Wynosi ta proporcja dokładnie trzy do jednego. Odżywia na pewno organizm ludzi od środka. Zapobiega miażdżycy, cukrzycy, groźnym innym chorobom oraz także nadciśnieniu. Sprawdza się w sposób idealny do na skórę zewnętrznie stosowany jako przeciwzapalny środek. Działa także łagodząco oraz kojąco. Do tego wszystkiego sprawdza się jeśli chodzi o działanie pielęgnacyjne na paznokcie czy też na włosy. Poza tym olej konopny zawiera cały zestaw śladowych pierwiastków i minerałów oraz witamin korzystnych dla naszego zdrowia.

Jaka jest różnica między marihuaną typu indica a sativa?

Nasiona marihuany

Na pewno każda osoba słyszała o bardzo szerokiej gamie wszelkich korzyści, które wynikają z zażywania marihuany. Możemy jednak wcale nie wiedzieć, że tak naprawdę istnieją dwa typy jakże odmienne tejże cudownej rośliny. Plantatorzy doświadczeni znają oczywiście różnice między Cannabis Sativa, a Cannabis Indica. Niektórzy z hodowców połączyli wszystko co najlepszy z tychże obu odmian i udało im się stworzyć hybrydy, które się charakteryzują licznymi cechami wyjątkowymi.

Zacznijmy od Cannabis Sativa

Konopie o typie Sativa wywodzą się zwykle z miejsc, w których panuje bardzo ciepły klimat. Także w regionach tych mamy do czynienia ze znacznie dłuższym sezonem wegetacyjnym. Wiele szczepów stanowią bazę do powstawania różnego rodzaju krzyżówek z miejsc takich jak:

  • Indie,
  • Tajlandia,
  • Kolumbia,
  • Meksyk.

Cechą główną, która konopie typu Indica i Sativa odróżnia jest jej wysokość, sama budowa rośliny jak i także czas osiągnięcia dojrzałości przez nią w warunkach indoor. Szczepy czyste Sativy potrzebują naprawdę wiele czasu, aby zakończyć kwitnienie. Roślin swoich hodowców nagradza szczytami strzelistymi, które są cenione przez prawdziwych koneserów. Jedną z odmian najbardziej znanych jest odmiana o nazwie Haze. Potrzebuje ona na rozwój dwanaście tygodni. Po tychże tygodniach możemy zbierać plony naprawdę znakomite. Sativa się nadaje na uprawę zarówno outdoor jak i także indoor. Do tego wszystkiego zapewnia ona haj bardzo terapeutyczny. Roślina ta także posiada bardzo szeroką gamę zastosowań. Nadaje się tym samym dla użytkowników całodniowych.

Cannabis Indica

Ojczyzną konopi o typie Indica są góry o nazwie Hindukusz, które się znajdują w Pakistanie, Indiach czy też Pakistanie. Odmiany o typie Indica są także nazywane indyjką. Właśnie jak odmiana genialna wręcz Special Kush. Odmiana ta nadaje się do uprawy przez hodowców metodą indoor, którzy zoptymalizować chcą swoje plony. Zbiory rozpocząć już można po jakiś sześciu tygodniach. Można dzięki temu zebrać więcej plonów w znacznie krótszym okresie czasu. Odmiany o typie Indica są znane z bardzo relaksującego haju. W związku z tym rośliny mogą się pochwaliś znacznie wyższym wskaźnikiem kannabidiolu, czyli niczego innego jak CBD. Zdecydowanie mniejsze są zawartości THC. Wiemy doskonale, że THC wywołuje niepokój. CBD zaś zapewnia maksymalne ograniczenie niepokoju. Jeśli chodzi o same odmiany Indica, to są stosunkowo to rośliny niewysokie. W wielu rejonach wykorzystuje się je do samej produkcji haszyszu. Oczywiście większość producentów ma także własne krzyżówki na bazie takich odmian jak Sativa czy też Indica. Ponieważ pośród nasion feminizowanych znaleźć można całe mnóstwo szczepów, które stanowią krzyżówkę tychże obu odmian. Bez dwóch zdań każda osoba, która chce uprawiać marihuanę znajdzie takie rośliny, które w sposób idealny zaspokoją jej wszystkie potrzeby. Co jak co, ale wybór mamy naprawdę duży. Co jak co, ale jest z czego wybierać.

 

Powiązane posty